Flight watch – hotovo

Po dlouhé době, ale přeci. Už je to uděláno už je to hotovo.


Dokončil jsem konečně FlightWatch. S malými úpravami, ale přece. Vzhledem k mé dlouhodobé nemoci, kdy jsem měl potíže s bederní páteří, a na židli jsem vydržel sedět maximálně 10 min, jsem zvážil úpravy mého záznamníku. Vypustil jsem výškoměr, protože se mi nepodařilo rozchodit SPI s AD převodníkem. Navíc při miniaturizaci karet by byl hřích neudělat výškoměr s microSD kartou.

Záznamník tedy provádí záznam napětí palubních zdrojů, za pomoci HALL sondy zaznamenává napětí a proud pohonných akumulátorů a dále zaznamenává otáčky vrtule. Vše je zaznamenáváno na MMC/SD kartu do jednotlivých souborů. Hodnoty nejsou přepočítány, aby se procesor moc nezatěžoval. Celý výpočetní výkon je věnován pořádnému průměrování. Převod ADC hodnot na jednotlivé veličiny (V,A,RPM) je proveden až v PC, kde jsem využil program PowerCube ze stránek Lomcovak.cz, pro který jsem napsal parser.

[pe2-gallery] Flight_Watch_02.jpgFlight_Watch_03.jpgFlight_Watch_04.jpgFlight_Watch_05.jpglog_01.jpgMereniION_02.jpgMereniION_01.jpg[/pe2-gallery]

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*